Úvod » Důležitá upozornění

publikováno 22.01.2014

Předolympijské soustředění v alpském lyžování 24.1 – 26.1.2014

Skiareál Kraličák, Hynčice pod Sušinou 53. chata Pohoda

Na Silvestra jsem byl na inspekční prohlídce před závěrečným soustředěním na ZOH v Sochi doladit náš pobyt. Tady jsou poslední informace k pobytu.

Jak se dostat na chatu?

Autem jedete směr Hanušovice – Staré Město. Za Hanušovicemi už jsou růžovomodré cedule s králikem a těch se držte. Chata je přímo u tohoto skiarálu tzn. projedete celé Hynčice pod Sušinou, vyjedete za prvním odstavným parkovištěm u kostela prudší klikatý úsek a potom se dáte doleva (po prudkém úseku jediná odbočka mezi chaty). Po 150 metrech na levé straně se nachází starší objekt s menším parkovištěm.

Pozor: Pravděpodobnost, že budete muset použít sněhové řetězy je vysoká a to i při malém množství sněhu. Pokud budete mít problémy vyjet k prvnímu odstavnému parkovišti v Hynčicích ( u místního kostele parkoviště a první vlek – vše po pravé straně), tak doporučuji u parkoviště nasadit sněhové řetězy. Závěr je prudší, klikatý a úzký.

Mapa s vyznačením chaty a příjezdu k ní.

Příjezd?

O všech ubytovaných správce vědí, takže po příjezdu nahlásíte jméno a bude vám přidělen pokoj. Zvonek je u dveří od parkoviště. Příjezd je libovolný,dle vašeho rozhodnutí od 10 hodin budete i ubytováni. Paní správcová bude po vás chtít občanku a rodné číslo dítěte.

Ubytování, stravování?

Je víceméně formou turistické ubytovny, kde sociální zařízení je společné. Na pokojích je zakázáno používat el. spotřebiče (rychlovarné konvice apod.). Na chatě funguje menší bufet, kdy na požádání správce chaty si můžete koupit cukrovinky, lahvová piva nebo vám paní domácí může udělat kávu.

Stravování začínáme v pátek večer, v sobotu máme plnou penzi a v neděli snídani. V případě pátečního brzkého příjezdu je možno něco teplého zakoupit v bufetech skiareálu.

Lyžování:

K mání jsou dvě kratší, skoro rovné sjezdovečky pro začátečníky. Čtyři modré sjezdovky okolo 1 km. Jedna červená kilometrová sjezdovka s jedinou starší dvojsedačkou a jedna 900 m dlouhá černá. Cena permanentek je kolem 400 kč/den.

Pokud někdo nemůže jet vlastním autem, tak se pokusíme ho vzít. Je potřeba kontaktovat Bobana, mě a nebo se domluvte mezi sebou. Bylo by to dobré i z hlediska parkovací kapacity parkoviště.

Kontakt v případě nejasností: 722920531 nebo osobně.

Z doslechu vím, že je připraveno i mazání, tak doufám, že to nakombinujme co nejlépe, abychom byli na olympiádu co nejlépe připraveni. Sníh mám přislíben z Ameriky, ale pro jistotu už vyrábím i doma. Nejpozději týden před pobytem ho začnu dovážet na sjezdovky. Společenské hry pro dospělé a děti vítány.

S pozdravem Jan Petřek

Aktuální rozpis ledové plochy